Aké alergény obsahujú vaše produkty?

Naše výrobky, s výnimkou tých s obsahom syrov (ktoré sú vždy aj v názve produktu), neobsahujú žiadne alergény.

Obsahujú vaše párky múku?

Žiadne naše výrobky neobsahujú múku. Väčšina z nich neobsahuje vôbec žiadne alergény – teda ani múku.

Obsahujú vaše produkty mlieko?

Väčšina našich produktov neobsahuje žiadne alergény, teda ani mlieko a mliečne výrobky. V našej ponuke však máme niekoľko produktov, ktoré syry obsahujú; napríklad Hydinové párky so syrom, či Pečená prsná sekaná so syrom.

Dovážate mäso zo zahraničia a prebaľujete ho?

Naša spoločnosť spracúva mäso výlučne z domácich a lokálnych fariem. Žiadna poľská farma sa na zozname nenachádza a so žiadnou ani nespolupracujeme.

Ako sa dozviem, odkiaľ pochádza mäso, ktoré kupujem?

V Hyze spracúvame mäso z našich fariem, ich zoznam nájdete tu. Konkrétnu informáciu o pôvode mäsa nájdete vždy na etikete produktu.

Aké produkty pod značkou HYZA si môžem kúpiť?

Spoločnosť HYZA ponúka tri typy produktov: hydinové výrobky, čerstvú a mrazenú hydinu.

Čím kŕmite kurence?

Na kvalitu a bezpečnosť krmiva kladieme veľký dôraz, celý proces výroby je monitorovaný. Bez kvalitného krmiva nie je možné vyprodukovať dobré a chutné mäso. Výber a zloženie kŕmnych zmesí je neustále behom výroby kontrolovaný tak, aby bolo krmivo pre naše kuriatka vždy čo najhodnotnejšie. Pri výbere kŕmnych zmesí dávame prednosť kukurici a pšenici aj preto, že spomedzi obilnín majú najlepšiu výživovú hodnotu a zároveň nízky obsah vlákniny, čo je pri výkrme kuriatok výhodou.

Odkiaľ pochádzajú kurčatá, ktoré spracúvate?

Naša spoločnosť spracúva mäso výlučne z domácich a lokálnych fariem, ktorých zoznam nájdete tu. Žiadna poľská farma sa na zozname nenachádza a so žiadnou ani nespolupracujeme.

Kto mi zaručí, že mäso je bezpečné?

V priebehu celého spracovania hydiny máme stálu veterinárnu kontrolu, ktorá kontroluje každý jeden kus spracovávanej hydiny. Na obal môžeme uvádzať tzv. ovál, v ktorom je SK 106 ES, čo označuje konkrétneho slovenského výrobcu HYZA a.s. Topoľčany.

Dávate kurčatám preventívne antibiotiká?

Kurčatám antibiotiká bezdôvodne nedávame, chovy sú uzavreté a kontrolované. V priebehu celého spracovania hydiny máme stálu veterinárnu kontrolu, ktorá kontroluje každý jeden kus spracovávanej hydiny.

Ako sú chované kurčatá? Ide o klientkový chov?

V spoločnosti HYZA sa staviame k dodržiavaniu Animal welfare zodpovedne. S animal welfare sa nielen prezentujeme, ale sa tak aj správame. Dodržiavanie programu blahobytu chovu hydiny požadujeme taktiež od našich partnerov, chovateľov a dodávateľov hydiny, ktorí sú pravidelne kontrolovaní našimi kontrolórmi. Hydina z našich fariem zažíva pohodu od nasadenia kuriatok do vykúrených fariem, kŕmenia vysoko kvalitným krmivom zloženým z kukurice, pšenice, mixu minerálnych látok, antioxidantov a vitamínov až po šetrný odchyt. Kurčatá sú naskladňované v nižších počtoch, čím sa im vytvára väčší priestor na pohyb. Stála vnútorná teplota, klimatizácia vnútorných priestorov, suchá podstielka a stály prísun vody a krmiva sa podieľajú na vynikajúcom zdraví kurčiat.

Ako spracúvate mäso? Je to bezpečné?

Jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu a bezpečnosť mäsa je aj tunelové chladenie prúdom chladného vzduchu. Ďalšími krokmi, ktoré nasledujú po spracovaní a naporcovaní mäsa, je balenie na klasické tácky, alebo do ochrannej atmosféry.

Komu patrí spoločnosť HYZA?

Spoločnosť HYZA a.s. patrí k popredným moderným spracovateľom a výrobcom hydiny a hydinových mäsových výrobkov nielen na Slovensku ale aj v Európe. HYZA a.s. priamo zamestnáva viac ako 900 zamestnancov a tiež podporuje zamestnanosť v regióne na slovenských hydinových farmách a v poľnohospodárstve. Od roku 2006 je HYZA a.s. členom skupiny Agrofert holding, ktorá združuje viac ako 230 podnikov z oblasti potravinárstva, poľnohospodárstva, chémie a pozemnej techniky nachádzajúcich sa na Slovensku a v Čechách.

Ako sa dozviem, že v prípade spoločnosti HYZA ide o slovenského výrobcu?

Záleží nám na tom, aby sme vám, našim zákazníkom a fanúšikom chutného mäsa, dodali len kvalitné a bezpečné produkty. Spoznáte ich nielen podľa nášho loga, ale aj podľa oválu na obale, v ktorom je značka SK 106 ES, čo označuje konkrétneho 🇸🇰 slovenského výrobcu – HYZA a. s. Topoľčany.

Získala HYZA za svoju prácu nejaké ocenenia?

Záleží nám na spokojnosti našich zákazníkov a sme hrdí, že prvotriednu kvalitu našich mäsových výrobkov potvrdzujeme získaním ocenení, ako je napríklad Superbrands.

Odkedy funguje spoločnosť HYZA?

História spoločnosti siaha až do roku 1949, kedy sa v našej spoločnosti začalo s chovom hydiny. Postupne sme sa rozrástli v najmodernejší závod v Strednej Európe s vlastnými farmami, pri dodržiavaní podmienok animal welfare.

Sponzoruje HYZA nejaké podujatia?

Záleží nám na ľuďoch a tradíciách a preto podporujeme mnohé slovenské podujatia, ako napríklad Krištáľové krídlo, Slovenka roka, Deň kroja ale aj rôzne festivaly ako detský Lestival, komické Kremnické gagy či Letecké dni v Piešťanoch alebo SIAF.

Komu patrí HYZA Žilina?

Po fúzii spoločností TPH, a.s., Topoľčany, Hydina, a.s., Cífer a HYZA a.s., Žilina vznikla spoločnosť HYZA a.s., so sídlom v Topoľčanoch, kam sa aj presunula všetka výroba, keďže efektívnejšie bolo mať výrobu na jednom mieste. Bývalý závod v Žiline však stále využívame ako medzisklad a tiež tam máme otvorenú podnikovú predajňu.