Už žiadne potravinové škandály!

13. NOVEMBRA 2020

HNonline

Azda nikto z nás netúži konzumovať nekvalitné kuracie mäso, ktoré naviac nemá jasnú dosledovateľnosť. Nič o ňom nevieme, a preto môže obsahovať zdraviu škodlivé látky! Žiaľ, častokrát sa za neodolateľnými cenovými akciami ukrýva práve takéto mäso. Cena priamoúmerná jeho kvalite, pôvod neznámy. Slovensko je však dobrá adresa. Poďme ju spoločne objaviť a vychutnajme si domácu kvalitu!

Kuracie mäso je základom zdravej a nutrične hodnotnej výživy. Okrem toho, že je chutné, diétne a ponúka obrovské možnosti gastronomického využitia, je aj cenným zdrojom potrebných bielkovín. Obsahuje široké spektrum esenciálnych aminokyselín nevyhnutných pre rast, vývoj a regeneráciu ľudského organizmu. Nie je však mäso ako mäso. Najmä v posledných rokoch v spoločnosti, ale i médiách, zarezonovali správy o dovoze nekvalitného mäsa zo zahraničia na naše územie. Cenová dostupnosť tak neraz zvíťazila nad domácou kvalitou a výsledkom bol nejeden potravinový škandál. Ohrozeným je nielen naše zdravie, ale i toľko skloňovaná potravinová sebestačnosť našej krajiny.

Slovenskí výrobcovia hydiny bijú na poplach

Na Slovensku má chov hydiny skutočne dlhoročnú tradíciu. Aj napriek čoraz náročnejšej situácii byť konkurencieschopní lacnému mäsu z dovozu, sa však poctiví domáci výrobcovia nevzdávajú. Svorne veria, že dôležité investície do modernizácií výrobných zariadení, priestorov a postupov, zdravotne spôsobilých krmív a kvalitnej zootechniky, ako aj stálej veterinárnej kontroly, prinesú zaslúžené ovocie a budú aj naďalej zárukou vysokokvalitného, zdravotne bezpečného mäsa. Zdravie človeka je totiž tou najvyššou prioritou. V duchu tejto filozofie pristupuje k spracovaniu a výrobe kuracieho mäsa i tradičná slovenská značka HYZA.

Slovensko je dobrá adresa

Spoločnosť HYZA si uvedomuje, že hlas spotrebiteľov volajúcich po kvalitných a bezpečných potravinách čoraz viac silnie. Rozhodla sa preto vykonať ďalšie kroky, vďaka ktorým je schopná aj naďalej plnohodnotne uspokojovať potreby svojich zákazníkov a dať im jednoznačnú odpoveď, že v HYZA sú na dobrej adrese.

Žiadna potravina sa totiž nezrodí sama, ani sa len tak neobjaví v supermarkete. Cesta od semiačka obilia, k mäsu na tanieri, je naozaj dlhá. Preto sa v HYZA snažia dbať na správnu cestu a správny prístup, ktorý sa následne odráža v portfóliu ich produktov.

Tradičná kvalita v novom šate

Kuracie mäso, ktorého poznávacím znakom je vynikajúca chuť, čerstvosť a absencia škodlivých látok, je vyrábané z preverených domácich chovov, humánne porazené a pravidelne veterinárne testované, si oprávnene vyslúžilo titul: “Úprimné kurča z dobrej adresy.”

Na pultoch predajní ho teraz zákazníci objavia v úplne novom šate! Značka HYZA totiž v rámci redefinovania svojej stratégie pristúpila i k zmene vizuality svojho produktového portfólia. Obaly výrobkov sú modernejšie, atraktívnejšie a zároveň jasne odlíšiteľné od konkurencie.

 

„Našou snahou je, aby boli produkty HYZA prvou voľbou nielen z hľadiska vizuálnej atraktivity, ale i poctivej výroby!“ uvádza Jiří Šavrda, výkonný riaditeľ spoločnosti a dodáva: „Skvelým príkladom je naša kuracia šunka. Vždy platí, že dobrá šunka je len tak dobrá, ako je dobré mäso v nej. Rovnako tak dobré musia byť i použité ingrediencie a samozrejme i samotný výrobný proces. Lahodná a jemná chuť mäsa, zľahka solená, to je naša predstava o dobrej, kvalitnej, ale i bezpečnej šunke. To je naša filozofia a náš prístup. To sme my.“

Zabudnite na nekvalitné mäso! Neváhajte a objavte kurča z dobrej adresy. Čerstvosť produktov, nadštandardná kvalita, dosledovateľnosť pôvodu (mäso z domácich fariem od overených dodávateľov) a úprimná komunikácia v novom šate vám rozhodne zachutí!

Zdieľajte so známymi